Susumu RG1005P-9762-C-T10
RG1005P-9762-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005P-9762-C-T10
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005P-9762-C-T10.pdf
Availability of RG1005P-9762-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005P-9762-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005P-9762-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005P-9762-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005P-9762-C-T10
Related LinksRG1005P-9, RG1005P-9762-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005P-9762-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005P-9762-C-T10
SCR DBL 2SCR 2000V 430A MAGNAPAK datasheet.pdf
CABLE 3POS R/A PLUG 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 24A TO220FP datasheet.pdf