Susumu RG1005R-11R3-D-T10
RG1005R-11R3-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005R-11R3-D-T10
Brief Description
RES SMD 11.3 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005R-11R3-D-T10.pdf
Availability of RG1005R-11R3-D-T10
QUANTITY
RG1005R-11R3-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005R-11R3-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005R-11R3-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005R-11R3-D-T10
Related LinksRG1005R-1, RG1005R-11R3-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005R-11R3-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005R-11R3-D-T10
IC DAC 12BIT MULT PARALL 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SOCKET 12 POINT 1-1/4" 1.69" datasheet.pdf
CONN POWER TAP 10POS VERT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 19POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
RES 18.2K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 36POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
PD-SWITCH, TX/3 + SSFX-SM1550/LO datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
TQFP-52 TO DIP-52 SMT ADAPTER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 6800UF 8V CHA MNT datasheet.pdf