Susumu RG1005R-12R1-D-T10
RG1005R-12R1-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005R-12R1-D-T10
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005R-12R1-D-T10.pdf
Availability of RG1005R-12R1-D-T10
QUANTITY
RG1005R-12R1-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005R-12R1-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005R-12R1-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005R-12R1-D-T10
Related LinksRG1005R-1, RG1005R-12R1-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005R-12R1-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005R-12R1-D-T10
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44PLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS 22AWG .100 RED datasheet.pdf
ASSY, 0.00038MIN AU 4.00 TAIL datasheet.pdf
CONN 1.0/2.3 PLUG 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
SWITCH 4POS DIP AUTODIP SEALED datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8TSSOP-BJ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
DL3-60P11C datasheet.pdf
IC DDR3L 2GB 1.35V 1333MT 78BGA datasheet.pdf
HSI NARROW datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 5% 1/6W 0402 datasheet.pdf