TXC CORPORATION TA-26.000MDE-T
TA-26.000MDE-T picture photo
Mfg. Part Number
TA-26.000MDE-T
Manufacturer
Product Category
Oscillators
Brief Description
OSC MEMS 26.000MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
TA-26.000MDE-T.pdf
Availability of TA-26.000MDE-T
QUANTITY
TA-26.000MDE-T Order Process
Ship out your order
Specifications of TA-26.000MDE-T
Internal Part NumberEIS-TA-26.000MDE-T
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesMEMS Oscillator
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Crystals and Oscillators
FamilyOscillators
SeriesTA
PackagingTape & Reel (TR)
TypeMEMS (Silicon)
Frequency26MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±50ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Height0.039" (1.00mm)
Package / Case4-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TA-26.000MDE-T
Related LinksTA-26.0, TA-26.000MDE-T Datasheet, TXC CORPORATION Distributor
TA-26.000MDE-T Details Description
Related parts for TA-26.000MDE-T
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 14SOIC datasheet.pdf
IC FIFO 64KX9 25NS 28DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 23POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 1.67K OHM 0.1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
CONN PLUG DIN 32POS VERT GOLD datasheet.pdf