Susumu RG1005V-1050-C-T10
RG1005V-1050-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1050-C-T10
Brief Description
RES SMD 105 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1050-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1050-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1050-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1050-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1050-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)105
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1050-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1050-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1050-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1050-C-T10
FIXED IND 270NH 875MA 160 MOHM datasheet.pdf
IC MICRO MONITOR LP IND 8-SOIC datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .025-.037" .126" datasheet.pdf
IC TXRX RS232 250KBPS SD 16-TQFN datasheet.pdf
TVS DIODE 9.72VWM DO204AC datasheet.pdf
IC PCI EXPRSS/JITT ATTEN 20TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 2POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
CONN FPC 8POS 0.50MM R/A datasheet.pdf