Susumu RG1005V-1051-D-T10
RG1005V-1051-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1051-D-T10
Brief Description
RES SMD 1.05KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1051-D-T10.pdf
Availability of RG1005V-1051-D-T10
QUANTITY
RG1005V-1051-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1051-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1051-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.05k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1051-D-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1051-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1051-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1051-D-T10
CONTACT BLOCK MOM 22 SERIES SPST datasheet.pdf
RES SMD 91 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
JUN-POW-TIM CONTACT datasheet.pdf
FUSE LINK 500V AM NH 200A SIZE1 datasheet.pdf
Crystal 10.0000MHz 30ppm 20pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
INTERFACE 44TQFP PACPOWER 1208 datasheet.pdf
CONTACT PIN CRIMP 0.9MM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 16A 125V datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK TO-126 BLACK datasheet.pdf
+2.7 V to +5.25 V, Micropower, 8-Channel, 125 kSPS, 12-Bit ADC in 16-Lead TSSOP IC datasheet.pdf