Susumu RG1005V-112-P-T1
RG1005V-112-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-112-P-T1
Brief Description
RES SMD 1.1KOHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-112-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-112-P-T1
QUANTITY
RG1005V-112-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-112-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-112-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.1k
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-112-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-112-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-112-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-112-P-T1
IC FET RF LDMOS 240W H-36260-2 datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123H datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
ANT TUF DUCK VHF 220-225MHZ datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS R/A LONG LATCH datasheet.pdf