Susumu RG1005V-1131-C-T10
RG1005V-1131-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1131-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.13K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1131-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1131-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1131-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1131-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1131-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1131-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1131-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1131-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1131-C-T10
TERM BLOCK PLUG 2POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
IC CODEC STEREO AUDIO 48-LQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 23POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES 10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1M OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
EDGE SENSOR datasheet.pdf
MODULE MALE 1POS CRIMP datasheet.pdf
MOUNTING BRACKET PLASTIC datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf