Susumu RG1005V-1131-D-T10
RG1005V-1131-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1131-D-T10
Brief Description
RES SMD 1.13KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1131-D-T10.pdf
Availability of RG1005V-1131-D-T10
QUANTITY
RG1005V-1131-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1131-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1131-D-T10
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1131-D-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1131-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1131-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1131-D-T10
IDC CABLE - MKC20K/MC20F/MCS20K datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 32.5VC DO15 datasheet.pdf
IC CLOCK SYNTH 50-800MHZ 32-QFN datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 11MM VERT 20PPR datasheet.pdf
RES SMD 332K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 26 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 140K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 70NS 48WFBGA datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 22V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole Solder datasheet.pdf