Susumu RG1005V-1150-W-T1
RG1005V-1150-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1150-W-T1
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1150-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1150-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1150-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1150-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1150-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1150-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1150-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1150-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1150-W-T1
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD323 datasheet.pdf
HEATSINK TO-220 TAB BLACK datasheet.pdf
RES SMD 30 OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
RES 365 OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS 3.81MM datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 68 OHM 1206 datasheet.pdf
IC PWR MODULE DRMOS 40A 40QFN datasheet.pdf
L-TEK F 8POS SIL CBL CONN datasheet.pdf