Susumu RG1005V-1151-B-T1
RG1005V-1151-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1151-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1151-B-T1.pdf
Availability of RG1005V-1151-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1151-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1151-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1151-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1151-B-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1151-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1151-B-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1151-B-T1
IC DUAL POT 200K 256POS 16-TSSOP datasheet.pdf
IC SRAM 128KBIT 55NS 84PLCC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 8A TO263AB datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD823AR datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.15A 4X2SON datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
CONN HEADER 1MM 44POS datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
XG4 22AWG 7/30 2C UNSHLD 300V datasheet.pdf