Susumu RG1005V-1210-C-T10
RG1005V-1210-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1210-C-T10
Brief Description
RES SMD 121 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1210-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1210-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005V-1210-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1210-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1210-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1210-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1210-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1210-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1210-C-T10
DIE SET FERRULE WIRE 22-10AWG datasheet.pdf
RES 3.01 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
JUNCTION SHELL 68POS PLASTIC datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" DBL SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK 5V 125MA SOT23-6 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.039" (1.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
ULTRASONIC CEILING SENSOR datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 950MA 125 MOHM datasheet.pdf