Lattice Semiconductor Corporation LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50 picture photo
Mfg. Part Number
LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
Brief Description
IC CPLD 2112LUTS
Datasheet Download
LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50.pdf
Availability of LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
QUANTITY
LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50 Order Process
Ship out your order
Specifications of LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
Internal Part NumberEIS-LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductMachXO3 FPGA Family
PCN OtherI2C Read-Back Failure Feb/2015
Standard Package50
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyEmbedded - CPLDs (Complex Programmable Logic Devices)
SeriesMachXO3
PackagingTape & Reel (TR)
Programmable TypeIn System Programmable
Delay Time tpd(1) Max6.96ns
Voltage Supply - Internal1.14 V ~ 1.26 V
Number of Logic Elements/Blocks540
Number of Macrocells-
Number of Gates-
Number of I/O63
Operating Temperature0°C ~ 85°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case81-UFBGA, WLCSP
Supplier Device Package81-WLCSP (3.80x3.69)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50 Details Description
Related parts for LCMXO3L-4300E-5UWG81CTR50
IC TRSCVR TRI-ST 18BIT 56TSSOP datasheet.pdf
LED PRISM BI-LVL HI INT GRN SMD datasheet.pdf
MICRO 15POS PIN 8" datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 50A ZERO PNL MNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CAP FILM 300NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 250VDC 0.036UF RADIAL datasheet.pdf