Susumu RG1005V-1240-W-T1
RG1005V-1240-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1240-W-T1
Brief Description
RES SMD 124 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1240-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1240-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1240-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1240-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1240-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)124
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1240-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1240-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1240-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1240-W-T1
CONN FFC FPC TOP 22POS 1MM R/A datasheet.pdf
JUMPER-H2730TR/C2040G/X 6" datasheet.pdf
SWITCH DIP SLIDE 4-POS 1MM 6V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 SQ WW datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 5A TO277A datasheet.pdf
RES SMD 3.4K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 11POS COAX CBL PIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
MICRO 51C S 12" RBW NI datasheet.pdf