Susumu RG1005V-1270-C-T10
RG1005V-1270-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1270-C-T10
Brief Description
RES SMD 127 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1270-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1270-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1270-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1270-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1270-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)127
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1270-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1270-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1270-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1270-C-T10
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SOIC datasheet.pdf
BLUETOOTH/GPS DEMO BD 12X3X1MM datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 6POS SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC DETECTION HALL OMNIPO 4-SSON datasheet.pdf
INSERT MALE 4+2POS+1GND SCREW datasheet.pdf
IC CPU W/BLUTOOTH&CAN 224NFBGA datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
ASSEMBLY datasheet.pdf
220UF 250V 30X30MM 105C 10000H datasheet.pdf