Susumu RG1005V-1370-C-T10
RG1005V-1370-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1370-C-T10
Brief Description
RES SMD 137 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1370-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1370-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1370-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1370-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1370-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)137
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1370-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1370-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1370-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1370-C-T10
CONN SPRING CONT 38 POS .137 SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 130UH 250MA 5.45 OHM datasheet.pdf
RES SMD 20.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 1/2W 5% CF MINI datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
16.5-20.1 ADJ CABLE CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 32V 600W datasheet.pdf