Susumu RG1005V-1401-C-T10
RG1005V-1401-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1401-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1401-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1401-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1401-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1401-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1401-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1401-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1401-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1401-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1401-C-T10
FERRITE BEAD 600 OHM 1210 datasheet.pdf
CONN TAB HOUSING FASTON .250 datasheet.pdf
RES SMD 316K OHM 0.5% 1/10W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
ANTENNA GPS CERAMIC 1.575GHZ datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 200W datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf