Susumu RG1005V-1431-W-T1
RG1005V-1431-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1431-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.43K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1431-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1431-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1431-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1431-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1431-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.43k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1431-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1431-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1431-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1431-W-T1
FERRITE 4.5A 31 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
SENSOR TEMPERATURE I2C 8SOIC datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 20W datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:4 650MHZ 20TSSOP datasheet.pdf
IGBT 3000V 30A 160W TO268 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 365 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CONN HEADER 4POS DUAL T/H datasheet.pdf