Susumu RG1005V-1581-D-T10
RG1005V-1581-D-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1581-D-T10
Brief Description
RES SMD 1.58KOHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1581-D-T10.pdf
Availability of RG1005V-1581-D-T10
QUANTITY
RG1005V-1581-D-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1581-D-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1581-D-T10
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.58k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1581-D-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1581-D-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1581-D-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1581-D-T10
IC DELAY LINE 5TAP 25NS 8SOIC datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 10V 20% 1206 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF .5-4.5V datasheet.pdf
CABLE 2COND 14AWG GRAY SHLD 500' datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 18POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT SLD CUP datasheet.pdf
CAP ALUM 680000UF 20% 25V SCREW datasheet.pdf