Susumu RG1005V-1690-P-T1
RG1005V-1690-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1690-P-T1
Brief Description
RES SMD 169 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1690-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-1690-P-T1
QUANTITY
RG1005V-1690-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1690-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1690-P-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)169
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1690-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1690-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1690-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1690-P-T1
CONN HEADER 20POS 1MM R/A SMD datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 5V HS 8-MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 5% 30W D2PAK datasheet.pdf
TVS DIODE 45.4VWM 80.5VC MELF datasheet.pdf
CONN FPC TOP 37POS 0.50MM R/A datasheet.pdf