Susumu RG1005V-1780-C-T10
RG1005V-1780-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1780-C-T10
Brief Description
RES SMD 178 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1780-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-1780-C-T10
QUANTITY
RG1005V-1780-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1780-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1780-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)178
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1780-C-T10
Related LinksRG1005V-1, RG1005V-1780-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1780-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-1780-C-T10
OPTOISO 5.3KV OPN COLLECTOR 6DIP datasheet.pdf
RES SMD 249 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS R/A NO LATCH datasheet.pdf
CONN PLUG 23POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 20POS .050 STRDL datasheet.pdf
RES SMD 1M OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 11POS PIN datasheet.pdf
PTC RESTTBLE 2.6A 6V CHIP 1812 datasheet.pdf
RES SMD 3.01KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 0.8-3.6V 20W datasheet.pdf
350 TB SOCKET VERTICAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf