Susumu RG1005V-1870-B-T5
RG1005V-1870-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1870-B-T5
Brief Description
RES SMD 187 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1870-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-1870-B-T5
QUANTITY
RG1005V-1870-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1870-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1870-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1870-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1870-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1870-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1870-B-T5
IC EEPROM 256KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
PLUG 5.08MM 19POS DIN RAIL GREEN datasheet.pdf
SENS INDUCT PROX 3W SPST 2M datasheet.pdf
OSC XO 74.176MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LABEL ELECTRL WARN 9"X2.3" 5PC datasheet.pdf
CAP CER 510PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf