Susumu RG1005V-1910-W-T5
RG1005V-1910-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1910-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 191 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1910-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-1910-W-T5
QUANTITY
RG1005V-1910-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1910-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1910-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)191
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1910-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1910-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1910-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-1910-W-T5
RES SMD 2.55KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DESICCANT PAK 1/2 UNIT 700 BOX datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 79POS WALL MT PIN datasheet.pdf
IC CONVERTER, USB 10SON datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCT datasheet.pdf
INSULTHERM 1/4" BLACK 50' datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 16V 10% 2312 datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 36.1K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TWEEZER POINTED MEDIUM 6.89" datasheet.pdf