Susumu RG1005V-1911-W-T1
RG1005V-1911-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-1911-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.91K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-1911-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-1911-W-T1
QUANTITY
RG1005V-1911-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-1911-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-1911-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.91k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-1911-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-1911-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-1911-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-1911-W-T1
IC FILTR 8TH ORDER LOWPASS 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 10POS OR datasheet.pdf
RES SMD 1.33M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC FILTER LP 5TH ORDER 16-SOIC datasheet.pdf
Connector Receptacle 94 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SHELF FIXED 7X17.5X1.72" BLACK datasheet.pdf
DIN RAIL 344W 25.68V BATT CHARGR datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 250V RADIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
1 PC LED SOCKET CREE CXA25XX datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 745MA 175 MOHM datasheet.pdf