Susumu RG1005V-2151-B-T5
RG1005V-2151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2151-B-T5
Brief Description
RES SMD 2.15KOHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2151-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-2151-B-T5
QUANTITY
RG1005V-2151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2151-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2151-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2151-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2151-B-T5
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
IC DDR TERMINATION SPAK-5 datasheet.pdf
IC VGA PORT COMPANION MON 16QSOP datasheet.pdf
CONN PLUG 2 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS W/PIN INLINE datasheet.pdf
RES 100K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPST 10A 125V datasheet.pdf
LOW POWER ATTENUATOR 6DB datasheet.pdf
SWITCH SLIDE DPDT 50MA 60V datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 10% 310VAC AXIA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 24POS PIN datasheet.pdf