Susumu RG1005V-2211-W-T1
RG1005V-2211-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2211-W-T1
Brief Description
RES SMD 2.21K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2211-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-2211-W-T1
QUANTITY
RG1005V-2211-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2211-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2211-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.21k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2211-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2211-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2211-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-2211-W-T1
CONN HEADER 10POS .100" DL TIN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 700KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
MOD THYRISTOR DUAL 1600V TO240AA datasheet.pdf
CAP CER 18PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W datasheet.pdf
GDT 1000V 20% 2KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 39POS SCKT datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM datasheet.pdf
CAP ALUM 0.22UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
LED COB 2200K 80CRI WARM WHITE datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 3.3V datasheet.pdf
4700UF 16V 22X30MM 105C 5000H datasheet.pdf