Susumu RG1005V-2550-B-T5
RG1005V-2550-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2550-B-T5
Brief Description
RES SMD 255 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2550-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-2550-B-T5
QUANTITY
RG1005V-2550-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2550-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2550-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)255
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2550-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2550-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2550-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2550-B-T5
TERM BLOCK PLUG 13POS STR 3.5MM datasheet.pdf
CONNECTOR CARDEDGE 56POS .125 datasheet.pdf
RES SMD 27 OHM 5% 3/4W 1812 datasheet.pdf
RES SMD 36.5K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 2500A POWRBLK datasheet.pdf
RES 38.3 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 21POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 11PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V SMD datasheet.pdf