Susumu RG1005V-2800-W-T5
RG1005V-2800-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2800-W-T5
Brief Description
RES SMD 280 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2800-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-2800-W-T5
QUANTITY
RG1005V-2800-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2800-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2800-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2800-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2800-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2800-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2800-W-T5
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PC PIN SQUARE 0.045 GOLD datasheet.pdf
IC PMU FOR APP PROCESSOR 40-LLP datasheet.pdf
FUSE GLASS 500MA 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 25V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAT 6 GSA SHLD PATCH CORD 1' BK datasheet.pdf
CRYSTAL 37.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 18W datasheet.pdf