Susumu RG1005V-2940-W-T5
RG1005V-2940-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-2940-W-T5
Brief Description
RES SMD 294 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-2940-W-T5.pdf
Availability of RG1005V-2940-W-T5
QUANTITY
RG1005V-2940-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-2940-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-2940-W-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-2940-W-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-2940-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-2940-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-2940-W-T5
RES SMD 5.1K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 3.92KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FPGA 331 I/O 484UBGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 9-18VIN 09VOUT datasheet.pdf
CAP CER 27PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
RACK DOOR SUPPORT datasheet.pdf
RES 27 OHM 2.5W 10% RADIAL datasheet.pdf