Susumu RG1005V-3160-W-T1
RG1005V-3160-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-3160-W-T1
Brief Description
RES SMD 316 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-3160-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-3160-W-T1
QUANTITY
RG1005V-3160-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-3160-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-3160-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)316
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-3160-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-3160-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-3160-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-3160-W-T1
FILTER LINE PWR MED RECT .5A PCB datasheet.pdf
IC DETECT/REG 400MA 3.4V SOT23-5 datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8-TSSOP datasheet.pdf
IC JOHNSON DECADE CNTR 16-DHVQFN datasheet.pdf
IC CCD SIGNAL PROC 12BIT 48-LQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
LED GREEN CLEAR 2SMD GW datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 5A datasheet.pdf
RES SMD 0.787 OHM 1% 1W 0612 datasheet.pdf