Susumu RG1005V-331-W-T1
RG1005V-331-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-331-W-T1
Brief Description
RES SMD 330 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-331-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-331-W-T1
QUANTITY
RG1005V-331-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-331-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-331-W-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)330
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-331-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-331-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-331-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-331-W-T1
CABLE MOD COIL 4COND SILVER 10' datasheet.pdf
JFET N-CH 30V 0.225W SOT23 datasheet.pdf
TVS DIODE 20VWM 32.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 24 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN PLUG 21POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 40V AXIAL datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
CABLE 39POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
CAP CER 43PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf