Susumu RG1005V-431-B-T5
RG1005V-431-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-431-B-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 430 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-431-B-T5.pdf
Availability of RG1005V-431-B-T5
QUANTITY
RG1005V-431-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-431-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005V-431-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)430
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-431-B-T5
Related LinksRG1005V-, RG1005V-431-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-431-B-T5 Details Description
Related parts for RG1005V-431-B-T5
IC DAC 16BIT 2.7-5.5V 10-MSOP datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.0 6G .5-4.5V datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 1500VA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 45V 10A DPAK datasheet.pdf