Susumu RG1005V-4320-P-T1
RG1005V-4320-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-4320-P-T1
Brief Description
RES SMD 432 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-4320-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-4320-P-T1
QUANTITY
RG1005V-4320-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-4320-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-4320-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)432
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-4320-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-4320-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-4320-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-4320-P-T1
KNOB BLK GLOSS.925"DIA.125"SHAFT datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 7POS 5A datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 1.3 OHM 5% 1/2W 2010 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
RES SMD 16.666 OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE SKT CRIMP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT SKT datasheet.pdf