Susumu RG1005V-5360-W-T1
RG1005V-5360-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-5360-W-T1
Brief Description
RES SMD 536 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-5360-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-5360-W-T1
QUANTITY
RG1005V-5360-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-5360-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-5360-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)536
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-5360-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-5360-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-5360-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-5360-W-T1
CONN HEADER 46POS DUAL .100 TIN datasheet.pdf
SENSOR MOTION SPOTDETECT DIG BLK datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 22POS .050" SMD datasheet.pdf
CAP CER 100PF 2.5KV NP0 2225 datasheet.pdf
CAP 56F 20% 2.5V THROUGH HOLE datasheet.pdf
FUSE 10A 440V OFFSET BOLT JOINT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 23POS PIN datasheet.pdf
CABLE 5POS FMALE,RA-MALE,RA 15M datasheet.pdf
CAP ALUM 5600UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf