Susumu RG1005V-6980-C-T10
RG1005V-6980-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-6980-C-T10
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-6980-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-6980-C-T10
QUANTITY
RG1005V-6980-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-6980-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-6980-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-6980-C-T10
Related LinksRG1005V-6, RG1005V-6980-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-6980-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-6980-C-T10
SWITCH PUSH 4PDT 0.2A 30V datasheet.pdf
CONV DC/DC 5VIN 12A 0.9-3.3V OUT datasheet.pdf
SENSOR 15PSI M10-1.25 6H 20MA datasheet.pdf
OSC 3.3V PROGRAM SMD +/-100 PPM datasheet.pdf
WIRE STRIPPER/CUTTER datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 270UF 5% 6V AXIAL datasheet.pdf