Susumu RG1005V-7150-C-T10
RG1005V-7150-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-7150-C-T10
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-7150-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-7150-C-T10
QUANTITY
RG1005V-7150-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-7150-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-7150-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-7150-C-T10
Related LinksRG1005V-7, RG1005V-7150-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-7150-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-7150-C-T10
MOSFET N/P-CH 25V SSOT-6 datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 383 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC SWITCH DUAL DPST 16TSSOP datasheet.pdf
DIODE MODULE 200V 1000A DO200AB datasheet.pdf
WIREWAY 12" STEEL 12X6" GREY datasheet.pdf
PAC-SLC5-HE20-V2 CBL ASSY datasheet.pdf
OSC PROG 5NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 200MA SOD123 datasheet.pdf
SW HINGE RLLR LVR SPDT 2A 250V datasheet.pdf
CONN SEC II 25 POS 100C/L SELECT datasheet.pdf