Susumu RG1005V-7150-P-T1
RG1005V-7150-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-7150-P-T1
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-7150-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-7150-P-T1
QUANTITY
RG1005V-7150-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-7150-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-7150-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-7150-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-7150-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-7150-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-7150-P-T1
Connector Receptacle 10 Position 0.165" (4.20mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.5 OHM 1% 50W datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 4A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 180POS .050 SMD datasheet.pdf
ATTENUATOR 9DB 50 OHM 0805 SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP CER 0.027UF 16V X7R 0402 datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.6V 500MW DO35 datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf