Susumu RG1005V-751-W-T1
RG1005V-751-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-751-W-T1
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-751-W-T1.pdf
Availability of RG1005V-751-W-T1
QUANTITY
RG1005V-751-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-751-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-751-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-751-W-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-751-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-751-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-751-W-T1
CABINET ALUM 13.88"L X 16.75"W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES NTWRK 2 RES MULT OHM TO236-3 datasheet.pdf
IC PRESSURE SENSOR 8-SOP datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
IC FPGA 620 I/O 896FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T766 datasheet.pdf
FUSE 277V SAFE HAZ UL913 .750A datasheet.pdf