Susumu RG1005V-8250-C-T10
RG1005V-8250-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-8250-C-T10
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-8250-C-T10.pdf
Availability of RG1005V-8250-C-T10
QUANTITY
RG1005V-8250-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-8250-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005V-8250-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-8250-C-T10
Related LinksRG1005V-8, RG1005V-8250-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-8250-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005V-8250-C-T10
IC MOSFET DRIVER 6A HS 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC OR CTRLR SRC SELECT 10MSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
ROUND SPACER #4 PVC 3.94MM datasheet.pdf
MOSFET N CH 8V 8A DFN 2X2B datasheet.pdf