Susumu RG1005V-9760-P-T1
RG1005V-9760-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005V-9760-P-T1
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.02% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005V-9760-P-T1.pdf
Availability of RG1005V-9760-P-T1
QUANTITY
RG1005V-9760-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005V-9760-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005V-9760-P-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±5ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005V-9760-P-T1
Related LinksRG1005V-, RG1005V-9760-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005V-9760-P-T1 Details Description
Related parts for RG1005V-9760-P-T1
RELAY SOFTSTART 10A 120VAC ACOUT datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 5.6PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 37POS JAMNUT SCKT datasheet.pdf
FOPC BOA 20DB FC/UPC BP SM datasheet.pdf
CONN HEADER 78POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN CRIMP datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 800MA 275 MOHM datasheet.pdf
MAG45 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT PIN M23 datasheet.pdf