Susumu RG1608N-102-C-T5
RG1608N-102-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-102-C-T5
Brief Description
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-102-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-102-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-102-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-102-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-102-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-102-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-102-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-102-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-102-C-T5
BATT PACK 10.8V 4/5AA NIMH datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE B VERT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 13POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL R/A 13POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 7.5NS 68MBGA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
ROTARY NON-CONTACT ANALOG SENSOR datasheet.pdf
IC FLASH 4MBIT 70MHZ 8UDFN datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 5.0X3.2MM 1.8V datasheet.pdf