Vishay/Dale RNC60J4393BSB14
RNC60J4393BSB14 picture photo
Mfg. Part Number
RNC60J4393BSB14
Brief Description
RES 439K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
RNC60J4393BSB14.pdf
Availability of RNC60J4393BSB14
QUANTITY
RNC60J4393BSB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RNC60J4393BSB14
Internal Part NumberEIS-RNC60J4393BSB14
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-PRF-55182/03, RNC60
PackagingBulk
Resistance (Ohms)439k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesMilitary, Moisture Resistant, Weldable
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.097" Dia x 0.280" L (2.46mm x 7.11mm)
Height-
Number of Terminations2
Failure RateS (0.001%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RNC60J4393BSB14
Related LinksRNC60J4, RNC60J4393BSB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RNC60J4393BSB14 Details Description
Related parts for RNC60J4393BSB14
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 33 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 294K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 402K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IEC-C20-IEC-C19 SJT BLACK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1A 62 MOHM TH datasheet.pdf