Susumu RG1608N-1020-C-T5
RG1608N-1020-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1020-C-T5
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1020-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1020-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1020-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1020-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1020-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1020-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1020-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1020-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1020-C-T5
CONN HEADER .100 DUAL STR 64POS datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 532 I/O 780FBGA datasheet.pdf
CONN HEADER 60POS 2MM T/H GOLD datasheet.pdf
TVS DIODE 214VWM 344VC DO41 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
TWT,STR,SNSAT,RA,PSA datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 64KB FLASH 40QFN datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 1600VDC AXIA datasheet.pdf