Susumu RG1608N-1020-D-T5
RG1608N-1020-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1020-D-T5
Brief Description
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1020-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1020-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1020-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1020-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1020-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)102
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1020-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1020-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1020-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1020-D-T5
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PCMCIA CARD PUSH-PUSH datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 16X1 28SOIC datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECT PRINT HORIZON datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1 1/4 BK 3X6" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC 48VDC datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf