Susumu RG1608N-1022-D-T5
RG1608N-1022-D-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1022-D-T5
Brief Description
RES SMD 10.2KOHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1022-D-T5.pdf
Availability of RG1608N-1022-D-T5
QUANTITY
RG1608N-1022-D-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1022-D-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1022-D-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.2k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1022-D-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1022-D-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1022-D-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1022-D-T5
TERM BLOCK HDR 11POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 10V 20% 1210 datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
LABEL 3X2" RED ON WHITE 50/PK datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 40VOUT 100W datasheet.pdf
ENCLOS HSNG FOR 6U 84HP 435MM datasheet.pdf