Susumu RG1608N-1073-W-T5
RG1608N-1073-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1073-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 107KOHM 0.05% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1073-W-T5.pdf
Availability of RG1608N-1073-W-T5
QUANTITY
RG1608N-1073-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1073-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1073-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1073-W-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1073-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1073-W-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1073-W-T5
CONN RING 14-16 AWG #3/8 PIDG datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Controller Backlight 10-uMAX datasheet.pdf
RES SMD 0.237 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV DARL W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.32K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
POT 2 OHM 75W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf