Susumu RG1608N-1131-B-T1
RG1608N-1131-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1131-B-T1
Brief Description
RES SMD 1.13KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1131-B-T1.pdf
Availability of RG1608N-1131-B-T1
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1131-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1131-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1131-B-T1
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.13k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1131-B-T1
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1131-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1131-B-T1 Details Description
Related parts for RG1608N-1131-B-T1
CAP FILM 0.22UF 1% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V R2H AXIAL datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 24SOIC datasheet.pdf
RES SMD 649 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 72POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
SENSOR 500PSI M10-1.25 6H 4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 300MHZ SMD datasheet.pdf
CABLE RS-232 SERIEL 9PHAN HUN datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.22UF RADIAL datasheet.pdf