Susumu RG1608N-114-B-T5
RG1608N-114-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-114-B-T5
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-114-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-114-B-T5
QUANTITY
RG1608N-114-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-114-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-114-B-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-114-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-114-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-114-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-114-B-T5
BASE MOUNTING M3/M5 TS32 CREAM datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 40A AUTO LINK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
47UF 6,3V 5X5MM 85C 1500H datasheet.pdf