Susumu RG1608N-1150-C-T5
RG1608N-1150-C-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1150-C-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1150-C-T5.pdf
Availability of RG1608N-1150-C-T5
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1608N-1150-C-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1150-C-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1150-C-T5
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1150-C-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1150-C-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1150-C-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1150-C-T5
CAP CER 0.022UF 25V X7R 0508 datasheet.pdf
DISCRETE THERMS-254 MM datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS 3.81MM VERT BK datasheet.pdf
4R RA REC STB 0GP datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A DL 24TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125" datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 100POS CABLE SKT datasheet.pdf
250 TB SPRING CLAMP datasheet.pdf
OSC XO 20.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf