Susumu RG1608N-1151-B-T5
RG1608N-1151-B-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608N-1151-B-T5
Brief Description
RES SMD 1.15KOHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608N-1151-B-T5.pdf
Availability of RG1608N-1151-B-T5
QUANTITY
RG1608N-1151-B-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608N-1151-B-T5
Internal Part NumberEIS-RG1608N-1151-B-T5
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.15k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608N-1151-B-T5
Related LinksRG1608N-, RG1608N-1151-B-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608N-1151-B-T5 Details Description
Related parts for RG1608N-1151-B-T5
ADAPTER PICSTART PLUS 84PLCC datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CABLE SERIAL ATA W/4POS PWR 1M datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON ROUND RED datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 600V 95A SP1 datasheet.pdf
OSC XO 312.5MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 489BGA datasheet.pdf
RES SMD 220 OHM 5% 35W TO263 datasheet.pdf
CBL 8POS RR/SCRW MNT SKT-WR 1M datasheet.pdf
SNAP SWITCH 16A 250VAC datasheet.pdf